09120210913 شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷

فیشینگ چیست؟

✅فیشینگ چیست؟

🔹فیشینگ راهی است که تبهکاران، اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می برند.

▪️فیشینگ با ایمیل‌های فریبنده

🔹در این روش فیشینگ، شخص کلاهبردار با ارسال ایمیل‌های فریبنده، قربانیانش را به وارد کردن اطلاعات بانکی خود وادار می‌کند.

🔹ممکن است ایمیل به ظاهر از طرف بانک شما، یک شرکت معتبر فین‌تک و یا حتی بانک مرکزی ارسال شود و از شما درخواست کند ظرف زمان معینی اطلاعات بانکی خود را ارسال کنید.

▪️فیشینگ تلفنی

🔹هکرها در این روش از طریق تلفن با طعمه‌های خود ارتباط برقرار می‌کنند و ضمن اینکه خود را نماینده بانک، شرکت معتبر و یا سازمانی که شما می‌شناسید معرفی می‌کنند از شما می‌خواهند جهت دریافت جایزه خود، اطلاعات بانکی‌تان را در اختیار ایشان قرار دهید.

▪️طراحی صفحه‌ای نظیر درگاه پرداخت بانک

🔹شخص هکر در این روش صفحه‌ای مشابه درگاه پرداخت آنلاین بانک‌ها طراحی می‌کند و با قرار دادن این صفحه جعلی در فروشگاه‌های صوری و با ارائه پیشنهادهای وسوسه‌کننده خرید، سعی می‌کند شما را وادار کند وارد صفحه پرداخت جعلی که طراحی کرده بشوید و وجه انتقال دهید.

🔹به محض ورود به این صفحه جعلی و ارائه اطلاعات بانکی اطلاعات شما به صورت خودکار برای هکر ارسال می‌شود و او قادر خواهد بود حساب شما را خالی کند.

▪️فیشینگ با دستگاه‌های کارت‌خوان و ATM تقلبی

🔹برخی کلاهبرداران با استفاده از کارت‌خوان و ATM تقلبی کارت‌های بانکی طعمه‌های خود را کپی کرده و به بهانه فروش کالا، رمز عبور آن‌ها را می‌پرسند و سپس به راحتی حساب بانکی افراد را خالی می‌کنند.

▪️فیشینگ از طریق ربات تلگرام

🔹تلگرام بستر مناسبی برای انتقال وجه نیست و دیده شده به بهانه انتقال وجه، اطلاعات بانکی افراد از این طریق سرقت شده است.