09120210913 شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷

گواهی تمکن مالی ویزای‌ شینگن

گواهی تمکن مالی ویزای‌ شینگن

یکی از مدارکی است که شما باید در روز مصاحبه همراه با Application Forms به سفارت ارائه کنید. این گواهی نامه مدرکی است دلیل بر اثبات این که شما توانایی پرداخت هزینه‌های جاری و پیش‌بینی شده در طول مدت اقامت خود را دارید.

📌شما از سه روش می‌توانید تمکن مالی خود را اثبات کنید:

✅صورت حساب بانکی (Bank Account Statement):
📌برای گرفتن این گواهی باید به بانک مراجعه کنید و برای دریافت گواهی Bank Statement درخواست دهید. این گواهی از طریق اداره بین‌الملل بانک بر اساس گردش حساب و موجودی روزانه شما به زبان انگلیسی صادر می‌شود. در این گواهی نامه موارد زیر قید می‌شوند:
📌تاریخ افتتاح حساب
📌میزان گردش حساب 6 ماه آخر
📌میزان موجودی نهایی حساب (این مقدار باید متناسب با گردش حساب 6 ماه آخر باشد)

📌میزان موجودی و گردش حساب باید به ریال و ارز کشور مقصد باشند چون شما می‌خواهید به کشورهای اروپایی مسافرت کنید پس از بانک گواهی تمکن مالی ویزای شینگن خود را به یورو و دلار درخواست کنید.

📌دقت کنید که گواهی در سربرگ بانک همراه با مهر برجسته، هولوگرام و امضای بانک باشد. شما باید تا حداکثر یک ماه بعد از گرفتن Bank Statement به سفارت مراجعه کنید، چون گواهی بعد از یک ماه اعتباری ندارد.

✅ضمانت نامه (Sponsorship Letter):

👈این ضمانت نامه اثبات می‌کند که فرد دیگری می‌تواند هزینه‌های مالی شما را در طول اقامت و سفرتان بپردازد. این ضمانت نامه باید همراه با صورت حساب ضامن باشد و در آن گردش حساب سه ماه آخر قید شده باشد.

✅ترکیبی از صورت حساب بانکی شما و ضمانت نامه.

👈اگر قصد سفر توریستی به یکی از کشورهای ذکر شده را دارید، باید مدرک «Means of Subsistence» را به سفارت کشور ارائه دهید. در این مدرک منبع پرداخت هزینه سفر و اقامت مطابق با استانداردهای کشور مقصد ذکر می‌شود. با ضرب کردن هزینه استاندارد زندگی روزانه کشور مقصد در مدت اقامت میزان هزینه کلی، به دست می‌آید. میزان هزینه روزانه از حداقل 20 یورو تا 70 یورو متفاوت است.

به طور کلی با استفاده از این روش‌ها می‌توانید پشتیبانی مالی خود را اثبات کنید:
👈صورت حساب بانکی
👈کارت اعتباری
👈پرداخت نقدی
👈چک مسافرتی
👈اثبات کارمند بودن
👈سند حمایت که توسط ضامن تکمیل می‌شود.
👈اثبات پرداخت هزینه‌های اقامت
👈سندی که اقامت شما را به صورت شخصی اثبات می‌کند (اگر می‌خواهید در منزل دوستان یا اقوام اقامت داشته باشید).
👈سندی که پرداخت هزینه برای بلیت بازگشت را اثبات می‌کند.