09120210913 شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷

چرا رشته پزشکی در ایتالیا؟

چرا رشته پزشکی در ایتالیا؟

از سال ۲۰۰۹ دانشگاه های ایتالیا، دوره پزشکی به زبان انگلیسی در ایتالیا را ارائه کردند. اولین دانشگاه، دانشگاه پاویا و پس از آن میلان و دانشگاه های رم و ناپل بودند. دوره پزشکی در ایتالیا یکی از معتبرترین دوره های پزشکی در کل دنیا میباشد. متقاضیان از تمام نقاط دنیا حتی از کشورهای کانادا و امریکا برای تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا راهی این کشور میشوند زیرا برخلاف امریکا و کانادا، تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا بسیار ارزان میباشد.
هشت دلیل برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی در ایتالیا:
۱- این دوره های پزشکی در ایتالیا کاملا به زبان انگلیسی ارائه میشود و دوره زبان ایتالیایی در کنار آن ارائه خواهد شد تا بتوانید در صورت علاقه داشتن، این زیان را نیز بیاموزید.
۲- دانشگاه های با قدمت بیش از ۵۰۰ سال دوره های پزشکی را در ایتالیا را ارائه میکنند.
۳-به عنوان آزمون ورودی شما فقط یک آزمون IMAT (تست آی مت) را خواهید گذراند که امکان دادن تست آیمت در بیش از ۲۰ شهر دنیا وجود دارد. مصاحبه و آزمون ورودی دیگری وجود نخواهد داشت. آزمون آی مت به زبان انگلیسی بوده و هزینه کمی دارد. .
۴- شهریه دوره پزشکی ایتالیا بسیار پایین و امکان استفاده از بورسیه دولت ایتالیا. شهریه تحصیل در ایتالیا
۵- مدرک پزشکی ایتالیا در کل دنیا و کشور ایران مورد تائید است و حتی بدون هیچ آزمونی میتوانید پس از فارغ التحصیلی در کل اروپا و انگلستان فعالیت کنید.
۶- فرهنگ، غذا و طبیعت زیبا و آب و هوای خوب ایتالیا
۷- دوره های مشترک با دانشگاه های آمریکا و کانادا. به طور مثال دانشگاه پاویا دوره مشترکی با امریکا دارد.
۸- برای ورود به دوره پزشکی در ایتالیا،‌ در تمامی دانشگاه های ایتالیا، ظرفیت های مشخصی برای دانشجویان غیر اروپایی مشخص شده است که شانس آنها را افزایش میدهد.