09120210913 شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷

وی اف اس گلوبال چیست؟

وی اف اس گلوبال چیست؟

شرکت وی اف اس گلوبال را که آن را به نام مرکز VAC (Visa Application Center) نیز می شناسند در واقع شرکتی خصوصی است که تمامی کارهای مربوط به بررسی و جمع آوری مدارک و همچنین خدمات مربوط به بیومتریک متقاضیان که شامل ثبت اثر انگشت و تصویر چهره است را در جهت تسریع و البته با دقت بالا در جهت خدمات کنسولی انجام می دهد. در واقع وی اف اس کاری را انجام می دهد که که قبل ترها به عهده ی سفارت ها بود و در حال حاضر به جای این که خودش را مستقیم درگیر نماید، آن را بر عهده ی شعب این شرکت گذاشته است. اخیرا نیز سفارت های زیادی در ایران پذیرش پرونده های مرتبط با ویزا را بر عهده ی این شرکت گذاشته اند.

شرکت وی اف اس گلوبال در سال ۱۳۹۴ با همکاری سفارت انگلستان فعالیت خود را در ایران آغاز نمود و بعد از این زمان، سفارت خانه های دیگری همچون سفارت کشورهای فرانسه، هلند، نروژ، سوئد، بلژیک و اتریش خدمات پذیرش ویزای خود را به این شرکت واگذار کردند. این بدین معنی است که شما اگر می خواهید تا به این کشورها سفر کنید، باید از طریق وی اف اس اقدامات اولیه ی خود را انجام دهید.

در شرح کارهای این مرکز باید به این نکته توجه نمایید که هر شعبه ی وی اف اس تنها به صورت اختصاصی کارهای مربوط به یک سفارتخانه را انجام خواهد داد و انجام کار شما در ابتدای امر مستلزم این امر است که قبل از مراجعه به مراکز مربوط به سفارتخانه ی هر کشور، از آدرس صحیح آن ها حتما مطلع شوید.
مدارک مورد نیاز برای وی اف اس

گذرنامه ای که حداقل ۳ ماه از تاریخی که حوزه ی شنگن را ترک می کنید معتبر باشد.
فرم تکمیل شده ی درخواست ویزا به زبان آلمانی، هلندی، فرانسوی یا انگلیسی.
اگر پاسپورت قدیمی و یا ویزای باطل شده ای را دارید، باید حتما به همراهه داشته باشید.
۲ قطعه عکس
مدرک اشتغال و توانایی مالی که شامل مدارکی از جمله: گواهی اشتغال به کار، مجوز مرخصی از طرف کارفرما، فیش حقوقی درآمد ۳ ماهه ی اخیر، مدرک پرداخت حق بیمه اجتماعی و لیست بیمه، اعلامیه ی حساب بانکی متقاضی برای ۶ ماه گذشته که واریز حقوق به این حساب مشخص شود. البته برای افرادی که شامل کارفرمایان، مشاغل آزاد و خویش فرما می شوند نیز؛ مجوز کسب و کار معتبر و مجوز بهره برداری، روزنامه ی رسمی شرکت، مدرک پرداخت حق بیمه ی اجتماعی لازم می باشد.
برای افراد زیر سن قانونی نیز باید کپی سند تولد و ترجمه ی شناسنامه ی او را به همراه داشته باشید. به یاد داشته باشید که اگر فردی زیر ۱۸ سال به تنهایی و با یکی از والدین خود سفر می کند باید، مجوز امضا شده در دفتر اسناد رسمی توسط ولی دیگرش برای وی ضروری است.
اثبات وابستگی به ایران
شعب وی اف اس گلوبال در تهران:
شعبه ی مرکزی وی اف اس گلوبال در تهران: خیابان مقدس اردبیلی، مرکز تجاری پالادیوم، طبقه ی ۱۱
شعبه ی مرکز وی اف اس برای درخواست ویزای کشور بلژیک، هلند و اتریش: خیابان موسوی (گلستان پنجم)، میدان هروی، مرکز هروی، طبقه ی ۴

تعطیلات رسمی وی اف اس

۱ ژانویه (سال نو میلادی)، ۲۱ مارس (روز اول سال نو ایرانی)، ۲۲ مارس (روز دوم سال نو ایرانی)، ۱ آوریل (عید پاک)، ۲ آوریل (روز طبیعت)، ۱۰ می (پنجشنبه مقدس)، ۲۰ می (عید پاک)، ۵ ژوئن (شهادت امام علی (ع))، ۱۹ سپتامبر (تاسوعا)، ۲۰ سپتامبر (عاشورا)، ۱ نوامبر (روز تمام مقدسات)، ۲۵ نوامبر (میلاد پیامبر (ص))، ۲۵ دسامبر (روز کریسمس)