09120210913 شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷

انواع بیمه‌ عمر

انواع بیمه‌ عمر

بیمه عمر زمانی
در بیمه‌ عمر زمانی، پوشش بیمه‌ برای مدت معینی ارائه می‌شود. سرمایه بیمه در صورت فوت شخص در طول مدت قرارداد، قابل پرداخت است و اگر بیمه‌شده در پایان قرارداد فوت نکرده باشد، مبلغی به او پرداخت نخواهد شد.

بیمه تمام عمر
در این نوع بیمه‌نامه بیمه‌گر متعهد می‌شود در صورت فوت بیمه‌شده به هرعلت در هر زمان، سرمایه ذکرشده در بیمه‌نامه را به وراث قانونی وی بپردازد. مدت این قرارداد نامحدود است.

بیمه تأمین آتیه فرزندان
این بیمه برای کسانی است که نگران وضعیت معیشتی فرزندان صغیر خود بعد از فوت خود هستند. در این نوع بیمه‌نامه، بیمه‌گر تعهد می‌کند پس از فوت فرد، مبلغی را به‌عنوان مستمری ماهیانه به فرزندان وی پرداخت کند؛ این مبلغ تا زمانی که کوچک‌ترین فرزند شخص به ۱۸ سال برسد پرداخت می‌شود.

بیمه عمر مانده بدهکار
در این نوع بیمه‌نامه سرمایه بیمه باگذشت زمان کاهش می‌یابد. این نوع بیمه‌نامه در بسیاری از بانک‌ها و مؤسسات اعتباری کاربرد زیادی دارد. در چنین مواردی اگر وام‌گیرندگان فوت کنند؛ در بسیاری از موارد خانواده آن‌ها توانایی پرداخت اقساط وام را نخواهند داشت و بانک‌ها با استفاده از وثیقه ارائه‌شده توسط وام‌گیرنده، می‌توانند خانواده فرد را تحت‌فشار قرار دهند. دراین شرایط فرد وام‌گیرنده می‌تواند با پرداخت حق‌بیمه ناچیزی این نوع بیمه را بخرد که اگر در طول بازپرداخت وام فوت کرد بیمه‌گر اقساط وام را به بانک پرداخت کند.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری
کامل‌ترین نوع بیمه عمر است به دلیل اینکه اگر بیمه‌شده در طول مدت قرارداد بیمه فوت نماید درصورتی‌که حق‌بیمه، کامل پرداخت‌شده باشد سرمایه درج‌شده در بیمه‌نامه به‌اضافه سرمایه‌ای که از محل مشارکت در منافع به‌دست ‌آمده به استفاده‌کنندگان یا وراث قانونی پرداخت می‌گردد و چنان‌چه بیمه‌شده تا پایان مدت بیمه‌نامه در قید حیات باشد، سرمایه بیمه‌نامه به‌علاوه سرمایه ایجاد شده از محل مشارکت در منافع به بیمه‌شده پرداخت خواهد شد.
موسسه حقوقی دکتر علوی 09120210913