09120210913 شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷

هشدار پلیس فتا درباره قرارهای مجازی سیزده بدر

#پیشگیرى_از_وقوع_جرم

🔹مراقب باشیم

✅هشدار پلیس فتا درباره قرارهای مجازی سیزده بدر

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا گفت: با توجه به وجود افراد غریبه در شبکه‌های اجتماعی، قرار گردش و تفریح در روز سیزده بدر به صورت تلفنی به دوستان و آشنایان اطلاع رسانی شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علی نیک‌نفس با اشاره به ارسال پیام در گروه‌ها و کانال‌های شبکه‌های اجتماعی به دوستان و آشنایان برای قرار گشت و گذار در سیزده بدر، افزود: قرار دادن اطلاعات در گروه هایی که افراد غریبه حضور دارند، کاری اشتباه است.

وی با بیان اینکه جدی گرفتن توصیه های پلیس حافظ تامین امنیت جان و مال کاربران است، اظهار کرد: زمانی که کاربر پیام را در گروه یا کانال به اشتراک عمومی می‌گذارد به این معناست که چه زمانی وی با دوستان و آشنایان خود قرار دارد و چه زمانی در منزل نیست و این امر به سارقان این فرصت را می‌دهد که با توجه به زمان و مکان کاربر، بتوانند با کسب آدرس منزل از خود کاربر یا دیگر دوستانش برای سرقت به سراغ منزل خالی کاربر بروند.

نیک نفس تاکید کرد: برای قرار گشت و گذار در سیزده بدر حتما از تلفن و پیام خصوصی استفاده و پیغام محل و زمان گشت و گذار خود را در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی به اشتراک عموم نگذارند.

وی همچنین خاموش بودن جی پی اس گوشی هوشمند و تبلت را ضروری بر شمرد و گفت: جی پی اس تبدیل به ابزاری برای سوءاستفاده مجرمان سایبری شده است بطوریکه امکان ردگیری موقعیت کاربر را بر اساس موقعیت درج شده در تصاویر به مجرمان می دهد ، بنابراین غیرفعال کردن جی پی اس در مواقع غیرضروری یک راهکار آسان برای جلوگیری از هرگونه سوءاستفاده مجرمان سایبری است.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا در پایان گفت: هموطنان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش آموزش مراجعه کنند. همچنین در صورت مواجهه با موارد مشکوک و ثبت در بخش ثبت گزارش مردمی پلیس فتا را در ایام نوروز همیاری کنند.